GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tekoppar 14688099
*
nr 1468 8099
Tekoppar
10 st, Gefle, "Blå Ulla", + extra fat
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 20:34:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 22:02:09
1
500 kr
22/5 00:36:29
2
Vinnande bud
22/5 19:56:34
2
justering av budtak
23/5 21:21:17
2
justering av budtak
23/5 21:23:25
2
justering av budtak
24/5 20:15:54
2
justering av budtak
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: extra fat gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Tekoppar
nr 1468 8099
Tekoppar
10 st, Gefle, "Blå Ulla", + extra fat
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 22:02:09 | 1 | 500 kr |
22/5 00:36:29 | 2 | Vinnande bud |
22/5 19:56:34 | 2 | justering av budtak |
23/5 21:21:17 | 2 | justering av budtak |
23/5 21:23:25 | 2 | justering av budtak |
24/5 20:15:54 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: extra fat gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53